TAKEUCHI Destek Hattı
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TB138FR Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB138FR Takeuchi Mini Ekskavatör

TB138FR TAKEUCHI tarafından geliştirilen offset boom sayesinde sıfır dönüş ve sıfır kazı yapabilen, dünyada tek ve taklit edilemeyen bir ekskavatördür. Dar alanlar için tasarlanan TB138FR operatöre 174 cm palet genişliği boyunca manevra ve çalışma imkânı sağlamaktadır. Benzersiz tasarımı sayesinde operatör istediği açıdan kazı alanını net şekilde görebilmektedir. Seralar, bağlar, yıkım, kırım, tüneller ve dar alanların gözdesi makina, TAKEUCHI dizaynı ve konforuyla sizleri beklemekte.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

GÜÇ-DENGE

Yeni ofset boom Bu tasarım sayesinde son derece dengeli yapısı ile üstün kazma ve kaldırma yeteneğine sahiptir.

Geniş operatör koltuğu

Konforlu koltuğu ile çalışma rahatlığı sağlar ve yorulmayı en aza indirir.

Sıfır dönüş

Sıfır dönüş özelliği ile birlikte yekpare boomu çalışma ağırlığını azaltarak çalışma hızını arttırır. 174 Cm genişlik içerisinde paletinin girdiği her alanda sınırsız kazı ve çalışma deneyimi.

Kauçuk veya çelik palet seçeneği

Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.

Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.  

Ofset kazıya özel tasarım

Ofset çukur kazılarında sıfır dönüşlü iki parçalı boomlar çukur kenarlarına çarpıp kazıyı önlerken, 138FR bu sorunu yeni boom tasarımı ile kolaylıkla aşmaktadır.

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
3935-3960
Motor
Tip
3 SİLİNDİR,4 ZAMANLI
Model
3TNV88-BPTBZ
Güç (Hp)
29,8
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
40
Kova
Kova Genişliği (mm)
550
Kova Kapasitesi (m³)
0.105
Kova Kazı Gücü (kN)
26,5 / 35,8(KOPS KAVA İLE)
Hidrolik
Hidrolik Tank
41
Boyutlar
Aks Mesafesi
1390
Genişlik (mm)
1740
Uzunluk (mm)
4770
Yükseklik (mm)
2555
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
605
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
295
Palet Uzunluğu (mm)
2110
Palet Genişliği (mm)
350
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
5550
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
5220
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
955