TAKEUCHI Destek Hattı
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TB153FR Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB153FR Takeuchi Mini Ekskavatör

TB153FR TAKEUCHI tarafından geliştirilen offset boom sayesinde sıfır dönüş ve sıfır kazı yapabilen dünyada tek ve taklit edilemeyen bir ekskavatördür. Dar alanlar için tasarlanan TB153FR, operatöre 200 cm palet genişliği boyunca manevra ve çalışma imkânı sağlamaktadır. Benzersiz tasarımı sayesinde operatör istediği açıdan kazı alanını net şekilde görebilmektedir. Seralar, bağlar, tüneller, yıkım kırım ve dar alanların gözdesi makina, TAKEUCHI dizaynı ve konforuyla sizleri beklemekte

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

GÜÇ-DENGE

Yeni ofset boom Bu yeni boom özelliği operatöre daha rahat ve üstün bir çalışma açısı sağlar.

Geniş operatör kabini

Daha geniş koltuğu ile konfor arttırılarak uzun saatler boyu çalışmanın yorgunluğu minimize edilmiştir.

Ofset kazıya özel tasarım

Ofset çukur kazılarında sıfır dönüşlü iki parçalı boomlar çukur kenarlarına çarpıp kazıyı önlerken, 153FR bu sorunu yeni boom tasarımı ile kolaylıkla aşmaktadır.

Kauçuk veya çelik palet seçeneği

Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.

Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.  

Sıfır dönüş

Sıfır dönüş özelliği ile birlikte yekpare boomu çalışma ağırlığını azaltarak çalışma hızını arttırır. 200 Cm genişlik içerisinde paletinin girdiği her alanda sınırsız kazı ve çalışma deneyimi.

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
5725-5755
Motor
Tip
4 SİLİNDİR,4 ZAMANLI
Model
4TNV88-BPTBZ
Güç (Hp)
39,6
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
65
Kova
Kova Genişliği (mm)
650
Kova Kapasitesi (m³)
0.141
Kova Kazı Gücü (kN)
36,3 / 49(KOPS KOVA İLE)
Hidrolik
Hidrolik Tank
68
Boyutlar
Aks Mesafesi
1600
Genişlik (mm)
2000
Uzunluk (mm)
5350
Yükseklik (mm)
2570
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
615
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
300
Palet Uzunluğu (mm)
2500
Palet Genişliği (mm)
400
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
6195
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
6195
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1110