TAKEUCHI Destek Hattı
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TB216C (KANOPİ) Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB216C (KANOPİ) Takeuchi Mini Ekskavatör

Efsane TB016 nın geliştirilmiş modeli olan TB216, 1915 kg ağırlığında,98 cm  genişliğinde olup 130 cm ye kadar açılabilen palet genişliğiyle dar alanlar için tasarlanmıştır. 1 lt’den başlayan yakıt tüketimi ile kullanıcı dostu olan TB216, sahada onlarca insanın iş gücünü karşılamaktadır. Yıkım, peyzaj, tarım, altyapı ve sera işlerinizde,TAKEUCHI patentli yanyana entegre su ve yağ radyatörleri sayesinde hararet yapmadan çalışmanızı sağlayan TB216 makinamızda,kauçuk palet standart olup çelik palet opsiyonu da bulunmaktadır.kısa kuyruk sayesinde dengesi mükemmel TB216 makinamızda 3,5 tonluk makinalara takılabilen 160 kg lık kırıcıları da rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi,kanopi ve kabin seçenekleri de bulunmaktadır.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

GÜÇ

TAKEUCHI'nin efsanevi TB016 modelinin yeni versiyonu olan bu modelde motor gücü 15 beygire çıkmış, yakıt tüketimi ise saatte 1lt'den başlayan seviyelere düşmüş, kova koparma gücü KOP sistemi sayesinde %30 oranında artmıştır.

Eşsiz Özellikler

- Bom silindiri bomun arkasına yerleştirildiğinden, serilik artmıştır. - 98cm'den - 138cm 'e kadar ayarlanabilir palet genişliği. Palet aralığı azaltılarak dar aralıklardan geçiş kolaylığı sağlandığı gibi genişletilerek de kazma esnasında makineye dengeli sağlam bir duruş verilmektedir. -Görsel ve işitsel uyarılı LCD monitör. - ROPS / FOPS sertifikalı kabin/kanopi - Dijital hararet göstergesi- Dijital yakıt göstergesi - Dijital akü ve yağ uyarı göstergesi

Gizli Kırıcı Tesisatı

Kolun içine yerleştirilmiş kova ve kırıcı hortumları hiçbir şekilde dışarıyla temas etmez. Hortum patlamalarına son.

İki kademeli yürüyüş hızı

Manuel olarak kontrol edilebilen düğmesi ile kolay hız değişimi ve çalışma kolaylığı sağlar. Manivela düğmesi ile ikinci vites seçilir ve motor durduğunda tekrar birinci vitese düşer.

Servis Kolaylığı

Yana açılır geniş motor kapağı ile bakımların daha kolay yapılması sağlanır.

Radyatör Temizliği İçin Açılabilir Kilitli Kaput

Mini makinalarda bir devrim olan bu özellik sadece TAKEUCHI 'lerde bulunmaktadır.

Kilitli Yakıt Bölümü ve Göstergesi

Yakıt hırsızlığını önleyen bu özellik sayesinde yakıtın da nekadar kaldığını deponun yanındaki göstergeden görünebilir.

Kauçuk veya çelik palet seçeneği

Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.

Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.  

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.       

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
1770-1915
Motor
Tip
3 SİLİNDİR/4 ZAMANLI
Model
3TNV70
Güç (Hp)
15.4
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
22
Kova
Kova Genişliği (mm)
450
Kova Kapasitesi (m³)
0.038
Kova Kazı Gücü (kN)
14 / 21(KOP SİSTEMLİ KOVA İLE)
Hidrolik
Hidrolik Tank
16
Boyutlar
Genişlik (mm)
980-1300
Uzunluk (mm)
3870
Yükseklik (mm)
2360
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
460
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
205
Palet Uzunluğu (mm)
1520
Palet Genişliği (mm)
230
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
4090
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
3745
Boom Dönüş Açısı (sol/sağ)
50°/80°
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1075