TAKEUCHI Destek Hattı
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TB230 Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB230 Takeuchi Mini Ekskavatör

4 tonluk makinanın 3200 kg a hafifletilmesiyle üretilmiş TB230 makinamızın,145 cm genişliğiyle dar alanlarda daha az yakıtla çalışabilmesi sağlanmıştır.sınıfının lider makinası TB230 tasarruf, serilik ve performansı bünyesinde buluşturmuştur. Peyzaj, kırım, yıkım, altyapı hafriyat çalışmalarında daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuzda TB230, yakıt doldurma pompası, dozer bıçağı,geniş şık ve rahat kabiniyle sizlerin memnuniyetine sunulmaktadır.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Operatör rahatlığı

Geniş ve rahat operatör kabini önceki modellerden %12 daha geniştir. Özel izolasyonu sayesinde titreşim ve gürültü en aza indirilmiştir. Kabin kenarlarında iki ayna bulunmaktadır. Ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk ve emniyet kemeri, yukarı açılır ön cam, içecek bölmeleri ve saklama dolabı, mp3 takılabilir radyosu operatöre eksiksiz bir konfor sağlamaktadır.

Servis Kolaylığı

Yana açılır geniş motor kapağı ile bakımların daha kolay yapılması sağlanır.

Kauçuk veya çelik palet seçeneği

Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.

Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.    

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.       

STANDART MAZOT TRANSFER POMPASI

Yakıtlarınızı kolaylıkla çekmenizi sağlayan bu pompa makinanızda standart olarak bulunmaktadır.

TAKEUCHI NiN FARK YARATAN KULLANIM MODLARI

A.OTOMATİK RÖLANTİ

Makinanız çalışma sırasındaki beklemelerde, 4 saniye sonra otomatik rolantiye geçer ve mazot sarfiyatını azaltır.

B.GÜÇ (Power) MODU/EKONOMİ (Eco) Modu

Kazı yaparken daha fazla güç istediğinizde bu düğmeye basın ve zor işlerin altından kolaylıkla kalkın. Normal kazı ve çalışmalarda power düğmesine basılmadan çalışıldığında makinanız otomatik olarak ekonomi moduna geçecek, gazı ve debisini işine göre kendi ayarlayarak 4 litreden başlayan yakıt tüketimi ile size büyük tasarruf sağlayacaktır.

C.DAĞ MODU

Dağlarda teraslama yaparken, Tünellerde ve oksijeni az ortamlarda çalışırken veya yaylalarda, taş, duvar vb. işlerde çalıştığınızda bu mod ile bayılmadan mükemmel performans ile çalışırsınız.

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
2950-3200
Motor
Tip
3 SİLİNDİRLİ,4 ZAMANLI
Model
3TNV88F-EPTB
Güç (Hp)
24.4
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
46
Kova
Kova Genişliği (mm)
460
Kova Kapasitesi (m³)
0.068
Kova Kazı Gücü (kN)
20.9/29.4(KOP SİSTEMLİ KOVALARDA)
Hidrolik
Hidrolik Tank
35
Boyutlar
Aks Mesafesi
1150
Genişlik (mm)
1450
Uzunluk (mm)
4595
Yükseklik (mm)
2525
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
590
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
305
Palet Uzunluğu (mm)
1900
Palet Genişliği (mm)
300
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
4850
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
4490
Boom Dönüş Açısı (sol/sağ)
58/79
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1330