TAKEUCHI Destek Hattı
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TB250 Takeuchi Mini Ekskavatör

Mini Ekskavatörler TB250 Takeuchi Mini Ekskavatör

5 ton mini ekskavatör sınıfında,zorlukları seven yapısı ile TB250, sizlerin en büyük dostu olmaya aday. Mekanik dizaynıyla uzun süre servis ve bakım gerektirmeyen en zorlu arazi koşullarında TAKEUCHI patentli  yanyana su ve yağ radyatörü sayesinde hararet yapmayan bir japon efsanesidir. Orman, tünel, altyapı şantiyelerinizin vazgeçilmezi TB250, yakıt tasarrufu ve yüksek ikinci eldeğeri ile de göz kamaştırıyor.en zor koşullarda öne yatan kabini sayesinde hertürlü bakım ve onarımı kolayca sağlanabilen,ucuz ve bol yedekparçası ile her şantiyede bulunması gereken bir makinadır.

Resimi büyütmek için iki kere üzerine tıklayınız.
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi

Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Mini Ekskavatör Müşterilerinin Hizmetinde. Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %30 artırabilirsiniz. Yeni Takeuchi Mini Ekskavatörlerde artık standart olarak verilen bu kovaları eski mini ekskavatörünüze de yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.

STANDART MAZOT TRANSFER POMPASI

Yakıtlarınızı kolaylıkla çekmenizi sağlayan bu pompa makinanızda standart olarak bulunmaktadır.

AKS MESAFESİ

144 CM'lik aks mesafesi ile orman çalışma kurallarına uygundur.

HARARET YAPMAZ

TAKEUCHI' ye has yanyana dizilen entegre radyatörler sayesinde hararet yapmadan çalışma keyfi sunar.

Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)

Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Operatör rahatlığı

Geniş ve rahat operatör kabini önceki modellerden %12 daha geniştir. Özel izolasyonu sayesinde titreşim ve gürültü en aza indirilmiştir. Kabin kenarlarında iki ayna bulunmaktadır. Ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk ve emniyet kemeri, yukarı açılır ön cam, içecek bölmeleri ve saklama dolabı, standart klima, mp3 takılabilir radyosu operatöre eksiksiz bir konfor sağlamaktadır.

Çevre duyarlılığı

Yeni motor emisyon değerleriyle uluslararası en sıkı emisyon standartlarını karşılayabilmektedir.

Servis Kolaylığı

Yana açılır geniş motor kapağı ile bakımların daha kolay yapılması sağlanır.

Kauçuk veya çelik palet seçeneği

Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.

Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı

Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.    

PALET ATMAZ

Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.       

Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)
4965-5085
Motor
Tip
4 SİLİNDİRLİ,4 ZAMANLI
Model
4TNV88
Güç (Hp)
39,7
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)
74
Kova
Kova Genişliği (mm)
650
Kova Kapasitesi (m³)
0.141
Kova Kazı Gücü (kN)
37,2 / 50,22(KOPS KOVA İLE)
Hidrolik
Hidrolik Tank
52
Boyutlar
Aks Mesafesi
1440
Genişlik (mm)
1840
Uzunluk (mm)
5470
Yükseklik (mm)
2515
Üst Şase Yerden Yükseklik (mm)
630
Alt Şase Yerden Açıklık (mm)
335
Palet Uzunluğu (mm)
2500
Palet Genişliği (mm)
400
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)
6135
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)
5800
Boom Dönüş Açısı (sol/sağ)
75°/60°
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)
1435